Konsultantki ślubne

- tel.: 698-294-763
80-227 Gdańsk ul. Do Studzienki 3

wojciechwu

13 listopada 2019

Brak komentarzy

Home Porady

Wybór sukni ślubnej odpowiedni dla twojego typu sylwetki

Wybór sukni ślubnej odpowiedni dla twojego typu sylwetki

Dzień ślubu to najważniejszy dzień w życiu dla Państwa Młodych, a w szczególności dla Panny Młodej. Dobierając kreację nie należy kierować się tylko obowiązującą modą na dany sezon ślubny, należy wziąć pod uwagę rodzaj sylwetki, charakter organizowanego ślubu oraz miejsce, w którym odbędzie się ceremonii.

Jak wybrać sukienkę idealną?

Każda Panna Młoda ma inne wyobrażenie sukni idealnej. W pierwsze kolejności należy określić jaki ma być fason sukni oraz dobrać go do typu sylwetki. Ważną kwestią jest też, wybór koloru sukni oraz tkaniny z jakiej będzie wykonana, jakie będzie miała zdobienia. No i jeszcze najważniejsza kwestia, w sukni ślubnej Panna Młoda powinna czuć się wyjątkowo pięknie i swobodnie ? Suknia powinna podkreślać jej walory, urodę i charakter. A więc zaczynamy nasze poszukiwania?

Określenie typu sylwetki ułatwi nam wybór tej najważniejszej kreacji w życiu:

Sylwetka o kształcie kolumny

Sylwetka o kształcie kolumny to figura dziewczęca, z małym biustem i wąskimi biodrami. Przy takiej sylwetce najlepiej będą wyglądały suknie poszerzające w biodrach, jak również z błyszczących tkanin. Ten typ sylwetki może pozwolić sobie również na bardziej awangardowe modele sukni.

Sylwetkę o kształcie kielicha

Sylwetkę o kształcie kielicha cechuje rozbudowana linia ramion, spory biust oraz wąska talia i biodra. Przy tym kształcie sylwetki dobrze sprawdzi się suknia dwuczęściowa, góra sukienki powinna być uszyta z miękkiej, matowej opływającej sylwetkę tkaniny. Natomiast dół może być bardziej strojny, błyszczący rozszerzający się ku dołowi co zrównoważy szerokie ramiona. Przy tego typu sylwetce dobrze będą się prezentować wszelkiego rodzaju bolerka, należy natomiast unikać sukienek na cienkich ramiączkach oraz wiązanych na szyi.

Sylwetka w kształcie klepsydry

Sylwetka w kształcie klepsydry ma proporcjonalnie zarysowane ramiona i biust oraz biodra z wyraźnie zaznaczoną talią. Ten typ sylwetki najlepiej podkreśli fason typu „rybka”. Jest to najbardziej proporcjonalny typ sylwetki więc poza „rybką” wiele fasonów kreacji będzie się dobrze na niej prezentować.

Sylwetka w kształcie gruszki

Sylwetka w kształcie gruszki charakteryzuje się małymi piersiami oraz płaskim brzuchem, ma natomiast masywne uda. Przy tego typu sylwetce dobrze będzie prezentował się klasyczny model sukni z szerokim dołem, który zatuszuje szersze biodra. Dobrze sprawdzą się też sukienki dwuczęściowe, jak i te z szarfą lub ozdobnym paskiem w talii. Dzięki podkreśleniu talii drobne ramiona wydadzą się bardziej proporcjonalne.

Sylwetkę w kształcie jabłka

Sylwetkę w kształcie jabłka charakteryzują rozbudowane ramiona, spory biust, brak zarysowanej talii i krągłe biodra. Przy tego typu sylwetce obowiązuje minimalizm, dobrze sprawdzą się kreacje proste z pionowymi cięciami z delikatnych tkanin. Dekolt w literę „V” będzie najlepszy dla tego typu sylwetki.
Najlepsza dla tego typu sylwetki będzie suknia typu empire (suknia z podniesioną talią, odcinana pod biustem), która podkreśli biust i zatuszuje krągłości.
Ta sylwetka będzie też dobrze prezentować się w sukience o modelu literki A, z dość wysokim odcięciem w talii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *