Konsultantki ślubne

- tel.: 698-294-763
80-227 Gdańsk ul. Do Studzienki 3

w

Wesele w plenerze

Twoim marzeniem jest bajkowe wesele w plenerze w otoczeniu kwiatów, wody, drzew czy łąk, które pozostanie w pamięci na zawsze wszystkim obecnym? Oczywiście, ma to swój wyjątkowy czar, dlatego tak wiele par młodych decyduje się na wesele na świeżym powietrzu. Atutem takiej uroczystości plenerowej jest przede wszystkim piękno natury. Żaden lokal nie zagwarantuje nam tego, co otaczająca przyroda.

Wesele w plenerze pozwala uczestnikom na większą swobodę, goście nie czują się „sztywno”. Ta lekkość i swoboda widoczna jest również w dekoracji i florystyce. Tylko od Was zależy, czy wnętrze będzie utrzymane w klimacie rustykalnym, romantycznym, bądź w stylu glamour. Ponadto, natura tworzy nie tylko cudowną oprawę wesela, ale też doskonałą scenerię dla sesji zdjęciowej.

Trzeba jednak pamiętać, że wesele w plenerze rządzi się całkowicie innymi prawami niż to, które świętuje się pod dachem restauracji czy sali hotelowej.

Wesele w plenerze

Jak się zabrać za organizację takiego przyjęcia?

Wesele w plenerze można połączyć ze ślubem w plenerze, co jest doskonałym rozwiązaniem, dzięki zmianom w prawie dotyczącym zawierania ślubów poza USC.

A zatem mając już zgodę urzędnika na ślub w plenerze w wymarzonym przez Was miejscu, można zająć się organizacją przyjęcia dla gości właśnie na świeżym powietrzu. Uroczystość może mieć miejsce z dala od miasta, np. nad jeziorem, w pobliżu lasu, łąk, a nawet w przydomowym ogrodzie. Najlepiej, aby przyjęcie było w urokliwym, cichym miejscu i zapewniało bezpieczeństwo i spokój uczestnikom wesela.

Pomimo, że wesele w plenerze ma dużo plusów, to niestety jest i wada takiego przedsięwzięcia. A mianowicie zmienność pogody w naszym klimacie. Nawet w porze letniej może zacząć padać deszcz lub znacznie się ochłodzić. Dlatego należy się do tego odpowiednio przygotować. A w jaki sposób to zapraszam do tekstu poniżej.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Warto dowiedzieć się wcześniej i śledzić prognozy pogody na dzień ceremonii, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Zawsze należy mieć przygotowany plan B. Alternatywą jest np. zorganizowanie ślubu w plenerze w sąsiedztwie sal weselnych (restauracja, sala hotelowa). Takie rozwiązanie może uchronić przyjęcie i stać się zbawiennym rozwiązaniem.

Kolejnym rozwiązaniem jest wynajęcie namiotu bankietowego. Niektórzy rezygnują z rozstawienia pawilonu, gdy pogoda nie wskazuje na deszcz. Jednak jeśli tylko pozwala na to przestrzeń, warto zdecydować się na rozłożenie namiotu, w którym jest możliwość częściowego zlikwidowania ściany, poprzez jego upięcie. Zadaszenie z materiału pozwoli na cień i schronienie, w przypadku upału czy nieoczekiwanego małego deszczu. Pawilon może nam posłużyć na miejsce bufetowe z miejscami siedzącymi, jak też miejsce do zabawy tanecznej. Namiot może być przeznaczony na realizację całego wesela w plenerze bądź tylko jej części.

Jeśli planujemy całe przyjęcie w namiocie należy zwrócić uwagę na jego wielkość. Istotne jest też jego podłoże, montaż elektryki, oświetlenia, klimatyzacji czy grzejników. Wybierając profesjonalną firmę od organizacji ślubów i wesel ta kwestia pozostaje po stronie konsultanta ślubnego.

Modne wesele w plenerze

Jak zadbać o gości w trakcie wesela w plenerze

Warto przygotować dla gości ciepłe koce ze względu na to, że przyjęcie może odbywać się do późnych godzin nocnych a wieczory mogą być chłodne. Ciepły koc w trakcie wesela w plenerze będzie miłym gestem z Waszej strony a zgromadzonym gościom zapewni komfort.

Oprócz tego należy pamiętać o parasolach. Również w czasie ślubu w plenerze. Parasol zapewni ochronę przed przelotnym deszczem lub też może być osłoną przed dużym słońcem. W trakcie deszczu nie ucierpi ani kreacja ani fryzura gości. Kolorowe, duże parasole mogą również dodać ciekawego akcentu całej uroczystości.
Ważne: jeśli nie jesteście w posiadaniu dużej ilości parasoli można zaznaczyć w zaproszeniu, aby każdy z gości zaopatrzył się w parasol.

Można pomyśleć też o wachlarzach w czasie upalnego dnia. Mogą być świetnym dodatkiem, nadającym przyjęciu indywidualny charakter. Można je dopasować barwą do kolorów przewodnich wesela.
Interesującym może być przygotowanie zabaw i gier nie tylko dla dzieci. Wesele w plenerze daje duże możliwości na tego typu rozwiązania dla wszystkich gości.
W trakcie wesela w plenerze zapewnijcie uczestnikom drogowskazy, czyli strzałki i tablice wskazujące drogę np. do toalety czy bufetu, szczególnie gdy przyjęcie odbywa się na dużej przestrzeni.

Warto uświadomić gości, aby na czas wesela w plenerze wzięli ze sobą buty weselne na przebranie, gdyż cienka szpilka nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem.

Oświetlenie wesela w plenerze

Właściwe oświetlenie jest bardzo istotne w trakcie takiej uroczystości. Należy zadbać, aby spełniało swoją funkcję oraz rozświetlało teren. Jednak trzeba też pamiętać, aby tworzyło klimatyczny nastrój. Rozświetlajcie ciemność na różne sposoby. Możecie do tego wykorzystać lampiony, girlandę świetlną, świeczki, latarnie grzewcze czy pochodnie.

Klimatyczne oświetlenie i duża ilość światła doda przyjęciu bajkowego charakteru, a i efekt ten na pewno uchwyci fotograf.

Dekoracje wesela w plenerze

Romantyzmu dodadzą zwisające u sufitu albo z gałęzi drzew lampiony, rozrzucone na trawie i stołach płatki róż, beczki rozstawione w różnych miejscach, a na nich świeczki, słoiki z kwiatami polnymi oraz kosze z owocami. Można kwiaty polne zastąpić butelkami z różami a elegancji doda dekoracja z kryształowymi elementami. To, co łączy wesela w plenerze to bliskość natury, zapach lasu, śpiew ptaków czy szum jeziora.

Przyjęcie jak i ślub w plenerze to naprawdę piękna wizja i gwarancja na to, że na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego gości.

Marzena Wendt
tel.: 698-294-763

Magdalena Dudarowska
tel.: 730-684-329

Małgorzata Bartnicka
tel.: 501-630-079