Konsultantki ślubne

- tel.: 698-294-763
80-227 Gdańsk ul. Do Studzienki 3

Kompleksowa organizacja ślubu i wesela

Kompleksowa organizacja ślubów i wesel jest usługą, która polega na zleceniu konsultantowi ślubnemu zorganizowania uroczystości ślubu i wesela od A do Z, czyli od początku do końca. Oferta ta jest szczególnie kierowana do Par Młodych, które są zapracowane, mieszkają poza granicami kraju, nie mają pomysłu na wykreowanie tego wymarzonego dnia ślubu bądź po prostu nie wiedzą od czego zacząć organizację ślubu i wesela.

Powierzając organizację konsultantowi nie trzeba absorbować sobie głowy żadną kwestią, poza oczywistymi formalnościami, których nikt za Parę Młodą nie jest w stanie załatwić. Fakt, że to konsultant przejmuje organizację wyjątkowego wydarzenia w Waszym życiu nie polega na tym, że Wy nie macie na to wpływu czy tracicie kontrolę nad organizacją wesela czy też ślubu. To nie będzie przyjęcie niespodzianka. Wprost przeciwnie, każda usługa wedding plannera jest konsultowana z Wami i to Wy podejmujecie ostateczną decyzję, czy to do miejsca uroczystości, kolorystyki, trendów i dekoracji, zaproszeń, wyboru fotografa, czy atrakcji weselnych. Od pierwszego kontaktu z wedding plannerem do końca,

Para Młoda ma wpływ na to jak będzie wyglądała uroczystość, nie musząc przy tym zamartwiać się sprawami organizacyjnymi. A przez to zyskuje czas, spokój ducha i bezpieczeństwo, że wszystko będzie w tym wymarzonym dniu idealne. Konsultant ślubny zajmuje się również koordynacją dnia ślubu i wesela wedle opracowanego uprzednio z Wami scenariusza uroczystości.

Rola agencji ślubnej w kompleksowej organizacji ślubu

Agencja ślubna w ofercie kompleksowej organizacji ślubu i wesela w pierwszej kolejności przedstawi Wam informacje, które są niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego (procedury i przepisy). Następnie nakreśli wizję, styl i pomysł na ślub i wesele, jeśli nie będziecie mieć własnej koncepcji. Uzyskacie pomoc w wyborze idealnego miejsca na uroczystość weselną (w propozycji kilka wybranych lokalizacji).

Kolejny etap to sprawdzeni podwykonawcy w zależności od Waszych założeń i wizji (np. makijażysta, kamerzysta, fotograf, wynajem pojazdu do ślubu, florysta, i wielu innych). W Waszym imieniu konsultant ślubny zajmuje się wszelkimi ustaleniami dotyczącymi wykonywanych usług, np. negocjowaniem warunków współpracy, cen i podpisywaniem umów. Całościową oprawą stylistyczną Waszej uroczystości. Pomoże Wam w wyborze zaproszeń, winietek, kart menu czy księgi gości. Uzyskacie wsparcie w wyborze strojów ślubnych, makijażu i fryzury ślubnej. Zajmie się oprawą muzyczną uroczystości weselnej jak i ślubu (kościół, USC, ślub w plenerze, wesele w plenerze). Sprosta nawet najbardziej wyrafinowanym gustom. Zorganizuje również i wyszukane atrakcje weselne. Zatroszczy się o auto dla Pary Młodej, Waszych gości, transport, nocleg, transfer np z lotniska w Gdańsku. W trakcie wesela zapewni profesjonalną opiekę nad dziećmi, jak też zorganizuje upominki i podziękowania dla rodziców i gości. Koordynując Waszą uroczystość czuwa, aby wszystkie elementy ślubu i wesela przebiegały zgodnie z harmonogramem. Pojawia się w sytuacjach kryzysowych, niejednokrotnie ratuje sytuację w taki sposób, by nikt z gości tego nie zauważył. Wielkość przyjęcia weselnego nie ma znaczenia. Z usługi kompleksowej organizacji ślubu i wesela mogą skorzystać zarówno Pary Młode marzące o weselu hucznym jak i małym, kameralnym przyjęciu. Wedding planner jest po to, aby pomóc w organizacji, wspierać, doradzać, opiekować się Parą Młodą od początku do końca organizacji i przyjęcia weselnego.

Organizacja ślubu oraz organizacja wesela w 3 miesiące

Często zwracacie się do nas z pytaniem, jaki potrzebny jest czas na zorganizowanie kompleksowo ślubu i wesela? Odpowiedź jest prosta. A mianowicie, wszystko jest zależne od Waszej wizji i Waszych potrzeb. A co za tym idzie dostępności podwykonawców. Jednak nie zawsze muszą to być dwa lata. Czasami wystarczą trzy miesiące na realizację wymarzonego ślubu i wesela.

Największym problemem może być jednak idealne miejsce na wesele (sala weselna, restauracja, hotel), które po prostu może być już niedostępne, zwłaszcza w gorącym okresie weselnym przypadającym na miesiące letnie. Stąd ten termin wcześniejszej rezerwacji nawet dwa lata do przodu. Alternatywą w takich sytuacjach na ślub i wesele jest inny dzień tygodnia aniżeli sobota. Ma to swoje plusy i minusy. Dlatego musicie to przeanalizować, zwracając uwagę na swoją osobistą sytuację. Jeśli mieszkacie poza granicami kraju i goście również będą zza granicy, w większości, to dla nich nie będzie miało znaczenie czy ślub odbywa się w sobotę, czy w inny dzień tygodnia, gdyż i tak na ten czas będą zmuszeni zaplanować przyjazd na przynajmniej kilka dni. W sytuacji, gdy Wasi goście mieszkają w Polsce, to obecność na weselu w czwartek będzie oznaczać, na dzień przyjęcia weselnego muszą wziąć dzień urlopu. Trzeba pamiętać o tym, że nie dla każdego będzie to możliwe do zrealizowania.
Plusem z praktycznego punktu widzenia inny dzień aniżeli sobota ułatwi negocjacje ceny (są one często niższe niż w weekend), jest łatwiejsza dostępność do sprawdzonych kamerzystów, fotografów, zespołów, itp., a to jest na pewno wartość dodana patrząc na całokształt organizacji wesela.
Jeśli chcecie pozostać przy sobocie, to innym rozwiązaniem może być wybór miesiąca, niekoniecznie w szczycie sezonu weselnego. Można się pokusić na jesień, wczesną wiosnę czy piękną białą zimę.

Pamiętaj 🙂

Jeśli chcecie planować wesele w inny dzień aniżeli sobota należy zawsze upewnić się wcześniej, czy będzie możliwość wzięcia ślubu właśnie w ten dzień. Dotyczy to zarówno kościoła, jak też Urzędu Stanu Cywilnego. Niestety, są urzędy, które udzielają ślubów jedynie w sobotę. Dlatego należy pamiętać, że przed dokonaniem rezerwacji lokalu weselnego trzeba upewnić się, co do przepisów formalnych związanych z zaślubinami.

Zapraszamy do kontaktu:

Marzena Wendt
tel.: 698-294-763

Magdalena Dudarowska
tel.: 730-684-329

Małgorzata Bartnicka
tel.: 501-630-079

Jeśli interesuje Cię organizacja ślubu lub organizacja wesela Trójmieście (np Gdańsk) zadzwoń do nas 🙂

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send message via your Messenger App