Konsultantki ślubne

- tel.: 698-294-763
80-227 Gdańsk ul. Do Studzienki 3
Czym pojechać do ślubu?

Auto, które towarzyszy Młodej Parze powinno być wygodne, funkcjonalne oraz dostosowane do potrzeb jak i planu wesela. Niektórzy marzą o samochodzie retro, inni wybierają nowoczesny, luksusowy pojazd, dla innych romantyczna kareta lub przejażdżka motocyklem to spełnienie marzeń.
Wybór auta do ślubu powinien w głównej mierze wpisywać się w wizję organizowanego ślubu i wesela Pary Młodej. Jednak wybierając konkretną markę lub rodzaj samochodu trzeba uwzględnić to, w jakim stylu będzie organizowana uroczystość. Pojazd, na który się zdecydujemy powinien pasować do całej oprawy i wszelkich dodatków, a szczególnie do miejsca, w którym będzie odbywało się wesele.

Auto ślubne w nowoczesnym stylu

Do nowoczesnej i eleganckiej uroczystości idealnie będzie harmonizował luksusowy samochód. Dużą popularnością cieszą się marki takie jak: BMW X6 lub 520d, Mercedes CLA lub klasy E, Porsche Panamera 4S lub GTS czy Cayenne, Maserati Quattroporte, Jaguar XF, Chrysler 300C, jak też spotkać można Audi A5 i A4. Decyzja co do wyboru marki podejmowana jest w oparciu o sentyment do konkretnej marki, istotna jest też jego cena oraz dostępność wybranego auta w określonym terminie. Narzeczeni mogą również wybrać kabriolet w nowoczesnym stylu, zwłaszcza gdy biorą ślub latem. Aktualnie cieszy się on coraz większą sympatią wywołując podziw i emocje. Jest to oryginalne rozwiązanie. Dla zwolenników długich limuzyn propozycją jest luksusowy i z atrakcyjnym wnętrzem Hummer. Taki pojazd sprosta nawet najbardziej wygórowanym wymogom klientów i tym samym zrobi duże wrażenie na gościach.

Zabytkowe auto do ślubu


Wybierając auto retro należy zwrócić uwagę, aby miejsce uroczystości było równie wytworne oraz stylowe. W żadnym wypadku nie powinno się go łączyć z tradycyjną oraz nowoczesną uroczystością. Zadaniem takiego auta jest podkreślenie magii poprzedniej epoki a decydując się na niego z pewnością zyskamy klimat filmów z Jamesem Bondem czy Marilyn Monroe. Przykładem klasycznego zabytkowego samochodu jest Rolls Royce Silver Cloud lub Bentley S2. Dla koneserów zabytkowych aut znajdą się też takie, które nawiązują do epoki PRL-u, a mianowicie Syrenka, Warszawa i Wołga. Podkreślam, wybór takiego samochodu jest dość odważnym posunięciem w dzisiejszych czasach, jednak jeśli będzie odpowiednio dopasowany do myśli przewodniej przyjęcia (styl vintage), to wówczas może się okazać doskonałą propozycją.

Dorożką lub karetą do ślubu

Jeśli ktoś marzy o ślubie jak z bajki i pragnie poczuć się jak księżniczka, to weźmie pod uwagę dorożkę lub zdobną karetę. Jednakże pojawia się tutaj jeden główny minus takiego wyboru, a mianowicie ten rodzaj transportu przy znacznych odległościach przejazdu często nie jest możliwy do wykonania, ponieważ czas oczekiwania na Parę Młodą mógłby wynieść nawet do kilku godzin. Jeśli odległość pomiędzy miejscem ceremonii ślubu a miejscem uroczystości weselnej nie jest zbyt duża (do kilku kilometrów), wówczas jest to możliwe do zrealizowania. Kareta idealnie komponuje się z przyjęciem weselnym, które organizowane jest na zamku bądź w pałacu. W pozostałych sytuacjach trafnym wyborem może się okazać ekskluzywna bryczka.

Czym ozdobić samochód?

Modele niektórych samochodów, takie jak sportowe i zabytkowe nie potrzebują szczególnej dekoracji. Wówczas Para Młoda rezygnuje z którychkolwiek dodatków, albo dobiera prosty stroik zaczepiony np. przy klamkach. Należy pamiętać, że ozdabiając auto trzeba uwzględnić kolory, które dominują w bukiecie Panny Młodej czy też wystroju sali weselnej. Jeśli natomiast postawimy na świeże kwiaty, powinny one być spójne z bukietem ślubnym. Można wykorzystać także balony, tkaniny czy specjalne stroiki, które można zakupić w sklepie z dekoracjami. Oczywiście trzeba pamiętać, aby zachować umiar i zadbać o to, aby pojedyncze elementy takiej dekoracji współgrały ze sobą kolorystycznie. Trzeba zwrócić uwagę, żeby wszystkie dekoracje były przymocowane do karoserii stabilnie. W przeciwnym razie ozdoby podczas jazdy samochodu mogą z niego sfrunąć.

Podsumowując, możliwości oraz pomysłów na spektakularny przejazd jest nie mało. Jednak najważniejsze co powinniśmy mieć zawsze na uwadze to to, jaki jest styl wesela, który został zaplanowany i aby ten idealny pojazd spełniał Wasze marzenia oraz pragnienia. W końcu to dzień Waszego Ślubu, który powinien być najpiękniejszym dniem w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *